The correct answer is .25
Answer
1.4 cups
when you divide 7/5 you get 1.4 cups
1.4 lies between 1 and 2
so:
1-------1.4------2
Answer:
5 pack notebook
Step-by-step explanation:
5 pack notebook costs more because the 4 pack notebook costs 4 dollars w/ 2 cents off, and 5 pack notebook costs 5 dollars and with 1 cent of, so if ir increase by 1 dollar, than probably the 5 pack costs more. It is not about how many, but how much dollars are for per/ notebook.
0.144 because the number after 3 is 5 and that rounds the 3 to a 4.