1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
dolphi86 [110]
3 years ago
6

A publisher estimates their costs of publishing a book is from $780,000 to $1,040,000. So far, they have spent $624,000. Which c

ompound inequality correctly expresses how much more the publisher can spend?
Mathematics
1 answer:
guapka [62]3 years ago
3 0
156,000 > (with line)x > (with line ) $416,000
You might be interested in
Brad has two lengths of copper pipe to fit together one has a length of 2 5/12 feet and the other has a length of 3 7 12 ft how
leva [86]
To find the total length of the two copper pipes, we need to add them together.

2 5/12 + 3 7/12 = 5 12/12

Since 12/12 = 1 or a whole, we can simplify this further.

5 12/12 = 6

Hope this helps!
4 0
3 years ago
All of the following are equivalent except _____.
Inessa05 [86]
(5_5)x is not equalant
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Answer the question please ​
Papessa [141]

Answer:

I believe it is 9ft

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Roshanay makes turkey sandwiches for a family reunion. He purchases 84 ounces of sliced turkey for $26.88. What is the unit cost
vladimir2022 [97]

Answer:3.13 rounded to nearest hundredths

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
functions w and z are both linear functions of x which statement comparing the functions is true? select all that apply
Rasek [7]

Answer:

The question is incomplete without options. But I was able to add the table of x and y in the solution

Step-by-step explanation:

From the solution and the equation, you should be able to pick the right answers from the statement options given.

7 0
3 years ago
Other questions:
  • Is .634 rational number
    15·1 answer
  • because the angles in a rectangle are 90 degrees it is not a parallelogram true or false? please explain why
    8·1 answer
  • How much is 8% of 800 tons?
    12·1 answer
  • A lotion is made from an oil blend costing $1.50 per ounce and glycerin costing $1.00 per ounce. Four ounces of lotion costs $5.
    6·2 answers
  • The table shows the balance of an account each year. What is the interest rate of the account? What is the balance after 10 year
    13·1 answer
  • I need help now I’m stuck!
    9·2 answers
  • Determine the probability of rolling a number that is not even.
    13·2 answers
  • Help on question b ASAP
    7·1 answer
  • Xy(3x2 – 2y2) – yz(2y2 – 3x2) + zx(15x2 – 10y2)​
    11·1 answer
  • Find the surface area of a rectangular prism with the length of 8cm, width of 2.5cm and height of 3cm
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!