Answer:
Scalene, Acute
Step-by-step explanation:
Scalene because each side has a different length
obtuse because one angle is more than 90°
Answer: $1.18 per item
Step-by-step explanation:
9.44/8=$1.18 per item
add 4n and 5n, which is 9. 9n=-9, and if u divide both sides by nine, n=-1
The answer is c because you have the right mathmatics