7 oz bag:
110 ÷ 7 = 15.7143¢ per oz
9 oz bag:
146 ÷ 9 = 16.2222¢ per oz
So the answer is the 7 oz bag, hope this helps!
Step-by-step explanation:
it is option c. you interchange the value with y and take inverse.
Answer:
B is the right answer,...B) (6, 1)
Step-by-step explanation:
no steps just a pencil,paper,caculator,white board, and dry erase marker to help u solve this
Answer:
37.5 is the answer
Step-by-step explanation:
all you do is just multiply the 2 numbers
16 is the rational number, hope this is helpful