Easy!
Wouldn’t it just be
(With your formula of volume/rate=time)
250mL/2 hours=
125mL a hour
2.083(three is repeated)mL a minute
0.03472(two is repeated)mL a second
At least that’s what I think
Hope this helps you good luck
Take the total and divide by the amount to get answer.
3.60 /3 = $1.20 per pound
The sides of a TV.
since left and right (sides) goes up and down
---------------
| T.V | <-- SIDES R THE SAME VERTICAL
| °°° | LINE <UP AND DOWN>
---------------