First you distribute making it 4y-24=0
second you isolate the variable making it 4y=24
finally you divide by four giving you the answer of y=6
Answer:
23 and 33
Step-by-step explanation:
23+33=56
33-23=10
Answer:
Step-by-step explanation:
3.48/24= 14.54 cents/ oz
6.49/48= 13.52 cents/oz