1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
marishachu [46]
3 years ago
14

Darenda worked for three weeks. The shaded part of the model represent the fraction of each week for she worms The shaded pa

rt of the model represent the fraction of each week for she worked from her home office. Which expression can be used to determine the number of weeks Darenda work from home office over these three weeks
Mathematics
1 answer:
mojhsa [17]3 years ago
4 0

for that it is 3 x 3/7

You might be interested in
HELP FOR BRAINIEST!!<br><br> Please write each equation in Slope-Intercept Form!
Sonbull [250]

Answer:

y=-2/3x-3 is the equation in slope intercept form

Step-by-step explanation:

Hope this helps (:

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
How many gallons of paint are required to paint the walls of a building having l= 50 ft w= 40 ft. h =80ft.
Brums [2.3K]
50*40*80=160000 to find the total square feet

then you divide 160000/500 to figure out the total amount of gallons of paint you need

you need 320 gallons of paint
5 0
3 years ago
There are 12 inches in 1 foot. Convert 3 feet to inches.
AVprozaik [17]

Answer:

thirty-six inches

Step-by-step explanation:

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Jennifer earns $39 for 6 hours of babysitting.how much will she earn for 10 hours
nadya68 [22]
Find the unit rate.

39/6 = 6.5

$6.50 an hour

multiply this by ten to find the cost for 10 hours

$6.5 x 10 = $65

she will earn $65 in ten hours.
 hope this helps! :D

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Last year, there were b pies baked for the bake sale. This year, there were 158 pies baked. Using b, write an expression for the
irakobra [83]
<h3>Answer:  b+158</h3>

We simply add the two subtotals to get the grand total. If we knew the value of b, then we'd be able to find an actual numeric result.

For example, let's say b = 100 pies were baked last year. That would mean b+158 = 100+158 = 258 pies were made over the two year period. However, since we don't know what b is, we just leave b+158 as is.

3 0
2 years ago
Other questions:
  • Simplify 4 radical 20- 3 radical 45
    15·1 answer
  • A number no more than 5. how do you graph this inequality
    11·2 answers
  • Can anyone help me?<br><br> I'm having lot's of trouble.
    10·1 answer
  • PLEASE HELP ME PLEASE
    13·1 answer
  • Unit 1 Review
    12·1 answer
  • Use the least common denominator to write an equivalent fraction for each fractoin a .5/6 2/9 b. 1/12 3/8 c. 5/9 2/15
    10·1 answer
  • The letters of ALABAMA and LAMB were placed on separate slips of paper and put into two different bags.
    9·1 answer
  • HURRY
    10·1 answer
  • Can you please help me
    6·1 answer
  • Please help Im so confused!
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!