1answer.
Меню
Ask question
Login
Signup
Ask question
Menu
All categories
English
Mathematics
Social Studies
Business
History
Health
Geography
Biology
Physics
Chemistry
Computers and Technology
Arts
World Languages
Spanish
French
German
Advanced Placement (AP)
SAT
Medicine
Law
Engineering
eduard
3 years ago
12
Determine the intercepts of the line.
Mathematics
Answer
Comment
Send
1
answer:
Angelina_Jolie
[31]
3 years ago
7
0
Answer:
x=-13/6,0 and y=0,13
Step-by-step explanation:
Send
You might be interested in
Trying to figure this out
prisoha [69]
I hope this helps you
6
0
3 years ago
Oliver and his three friends equally share the cost of an Uber to go to the movies. The total Uber fare is $12.80. How much mone
PIT_PIT [208]
3 dollars a d 20 cents I hope
5
0
3 years ago
Can someone help me with this problem
kirza4 [7]
Answer: A 18 1/5 - 22 2/5 - 40 1/5
8
0
3 years ago
Evaluate the expression, if x=12, y=8, and z=3...... X+y2 + z2
elena-14-01-66 [18.8K]
34= 12+(8)2+(3)2
youre basically just plugging in the numbers to the letter they correspond
6
0
3 years ago
Read 2 more answers
When a transversal crosses through two parallel lines, what are the properties of these angle relationships? (Congruent or Suppl
Cloud [144]
Answer:
Step-by-step explanation:
3
0
3 years ago
Other questions:
Someone please help immediately I'm so done with this
14
·
2 answers
In the first year if ownership, a new car lose 20% of its value. If a car lost $4,200 value in the first year, how much did the
15
·
1 answer
You launch a ball at an angle of 35 degrees above the horizontal with an initial velocity of 38 m/s. What is the time the ball w
14
·
1 answer
Find s in the parallelogram
10
·
1 answer
Helps me solve this problem please
15
·
1 answer
Jeff got a 23/25 on his first math test, a 93% on his second test, and a 0.89 on his third test. Which of the following orders h
15
·
1 answer
Seth bought a 12 ounce jar of peanut butter for $ 3.60. What is the unit price?
9
·
1 answer
Tyler wants to buy a new television that costs $312. He has already saved $96. He plans to save $24 per week over the next few w
13
·
2 answers
If x plus 3/4 = 1, then which point on the number line could be x?
8
·
2 answers
Martin wants to use coordinate geometry to prove that the opposite sides of
8
·
1 answer
×
Add answer
Send
×
Login
E-mail
Password
Remember me
Login
Not registered?
Fast signup
×
Signup
Your nickname
E-mail
Password
Signup
close
Login
Signup
Ask question!