1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
eduard
3 years ago
12

Determine the intercepts of the line.

Mathematics
1 answer:
Angelina_Jolie [31]3 years ago
7 0

Answer:

x=-13/6,0 and y=0,13

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Trying to figure this out
prisoha [69]
I hope this helps you

6 0
3 years ago
Oliver and his three friends equally share the cost of an Uber to go to the movies. The total Uber fare is $12.80. How much mone
PIT_PIT [208]
3 dollars a d 20 cents I hope
5 0
3 years ago
Can someone help me with this problem ​
kirza4 [7]

Answer: A 18 1/5 - 22 2/5 - 40 1/5

8 0
3 years ago
Evaluate the expression, if x=12, y=8, and z=3...... X+y2 + z2
elena-14-01-66 [18.8K]
34= 12+(8)2+(3)2
youre basically just plugging in the numbers to the letter they correspond
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
When a transversal crosses through two parallel lines, what are the properties of these angle relationships? (Congruent or Suppl
Cloud [144]

Answer:

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Other questions:
  • Someone please help immediately I'm so done with this
    14·2 answers
  • In the first year if ownership, a new car lose 20% of its value. If a car lost $4,200 value in the first year, how much did the
    15·1 answer
  • You launch a ball at an angle of 35 degrees above the horizontal with an initial velocity of 38 m/s. What is the time the ball w
    14·1 answer
  • Find s in the parallelogram
    10·1 answer
  • Helps me solve this problem please
    15·1 answer
  • Jeff got a 23/25 on his first math test, a 93% on his second test, and a 0.89 on his third test. Which of the following orders h
    15·1 answer
  • Seth bought a 12 ounce jar of peanut butter for $ 3.60. What is the unit price?
    9·1 answer
  • Tyler wants to buy a new television that costs $312. He has already saved $96. He plans to save $24 per week over the next few w
    13·2 answers
  • If x plus 3/4 = 1, then which point on the number line could be x?
    8·2 answers
  • Martin wants to use coordinate geometry to prove that the opposite sides of
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!