If Eli spends $392 for 8 gigabytes of memory, then

, where g is a gigabyte of memory. All you have to do is to reduce the equation. In this case, divide both sides by 8 to get

. So the cost of 1 gigabyte of memory is $49.
Answer:
135
Step-by-step explanation:
1 1/2 * 90=135
Answer:
i might be wrong but 8 if not (2,8) if not sorry
Step-by-step explanation: