Answer:
An x-coordinate is the x value in an ordered pair, which is just two mathematical objects, such as numbers, paired together. ... For instance, in the ordered pair (2,5), the x-coordinate would be '2. ' This value tells you how far a point is from the origin, or starting point, in the x direction on a 2-dimensional graph.
Step-by-step explanation:
336" - You are to times all of them together to get your answer. Dont forget to put the inches.
A unit rate is just how much it costs per ONE unit of whatever your measuring. Lets say you had a rate of $4.00/8lbs. The unit rate would be $0.50/ ONE lb.
You need to create a chart like the one attached and put your own values in it. The teacher wants atleast 3 inputs and outputs but 4 or 5 is better. You first need to create a rule (EX: x+1=y)
Answer:
0.125 liters per day
Step-by-step explanation:
0.5/4=.125