Answer: Qualquer temperatura menor que -3,4°C. Ou seja, -3,5 ; -3,6 ; ...
Step-by-step explanation:
The answer to this equation is 1412 or 21-15
First you find the unit rate. (Divide 2.76 by 18)
You will find out that each ounce costs $0.15
Then divide 2.07 by 0.15.
The answer is 13.8 ounces.
The correct answer is C. One
Answer:
20.428571
Step-by-step explanation:
C=(22/7)d
C=(22/7)6.5
C=20.428571