Answer:
0 is 0,1 is 7,2 is 14 and 3 is 20 (c. is that it has not grown yet and (d. is 7 per week
Kelli ran 4 more miles than the week before, so to find what percent that is of 28, divide.
4 / 28 = 0.142857143, or ~14.29%
Kelli ran 14.2857143% or about 14.29% more miles than last week.
Answer:
$2.20 per gallon.
Step-by-step explanation:
That is 33/15 = $2.20 per gallon.
Answer:
C or D
Step-by-step explanation:
Answer:
8 students
Step-by-step explanation:
72 slices of pizza and 80 cookies were purchased after a school program
Each student will get an equal numbert of both pizza and cookies
72/8
= 9
80/8
= 10-1
= 9
Hence 8 students can attend the after tutoring program