Answer:
Step-by-step explanation:
Price per gallon = Total price of 15 gallons ÷ 15 gallons
= 33 ÷ 15
= $ 2.20
$2.20 per gallon.
That is 33/15 = $2.20 per gallon.
Answer:stop being lazy
7^9
Yes bbtbtbt B
A)55 + 12 + 43=110
B) 55+14+40=98
C)55 + 16 +37 =108
HOW MUCH DOSE THE ENTERE THINK NEED TO BE WHAT THE AMOUNT ???