1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
EleoNora [17]
3 years ago
14

I need help,answer both questions please

Mathematics
1 answer:
Oksanka [162]3 years ago
3 0

Answer:

$360 tshirts

360 cookies

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Some body plis help me​
Anastaziya [24]

Answer:

im not positive but I think the answer is 7x+5

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Plss help is this linear or non-linear??
skad [1K]

Answer:

linear

Step-by-step explanation:

The line is straight, it's not like going in any other direction at all or anything

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
The cost for a pack of 18 pencils is $3.24. Find the unit price in dollars per pencil. If necessary, round your answer to the ne
nexus9112 [7]

Answer:

$0.18 per pencil.

Step-by-step explanation:

"Dollars per unit" means that you take the dollar amount and divide it by the amount of pencils, so you get 3.24/18, or .18.

4 0
2 years ago
*****urgent help ****Write 2447457.627 in standard form to a appropriate degree of accuracy pls i need help
erica [24]

Answer:

2.447457627 x 10^6

Step-by-step explanation:

If this helped can i have Brainliest

5 0
3 years ago
What times what equals 225?
defon
I got 5 times 45 because I multiplied by 5 to get my answer.
4 0
3 years ago
Other questions:
  • 3.) Which numbers belong to the domain of the relation {(0, –4,) (–6, 2), (2, –1), (0, –6)}?
    10·2 answers
  • How many ounces of a 35% alcohol solution must be mixed with 10ounces of 40% alcohol solution to make a 37% alcohol solution?
    15·1 answer
  • 5/8 ? 2/5 would it be greater than, less or equal...plz help.
    12·1 answer
  • Choose the graph for the inequality. Please help ASAP!!!
    14·1 answer
  • The student to teacher ratio at a high school is 17:3. If the total number of students and teachers is 740, how many of them mus
    7·1 answer
  • Explain at least 3 Properties of 0.
    7·2 answers
  • What does fortify mean?​
    10·2 answers
  • Please help me i have no idea :(
    14·1 answer
  • Can someone help with this question?
    6·2 answers
  • #3 Determine the constant of proportionality of the graph 4
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!