1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
vazorg [7]
3 years ago
10

Value of the digit in the hundredths place .44

Mathematics
1 answer:
Firlakuza [10]3 years ago
3 0
0.04 is the answer to this question

You might be interested in
10Hello, can you help me with this? How much is 5 raised to 5?​
vesna_86 [32]

Answer:

A 5 by 5 Power in Trust is a clause that lets the beneficiary make withdrawals from the trust on a yearly basis. The beneficiary can cash out $5,000 or 5% of the trust's so-called fair market ...

Step-by-step explanation:

5^5

=5*5*5*5*5

=5^5

=3125

6 0
3 years ago
X to the second power - x - 6 > 0
Makovka662 [10]
X^2 - x - 6 > 0
(x - 3)(x + 2) > 0
x < - 2 or x > 3

answer
x < - 2 or x > 3
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Solve: 92x + 1 = 93x – 2
vichka [17]

Answer:

x equals 3 :) if i helped, please give brainliest!

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Jane needs to memorize words on a vocabulary list for Korean class. She has 18 words to memorize, and she is two-thirds done. Ho
alexgriva [62]
2/3 of 18...." of " means multiply
2/3 * 18 = 36/3 = 12....she has memorized 12 words so far
3 0
3 years ago
Ethan says that the value of 40.7 is 10 times the value of 4.07 is be correct?
VLD [36.1K]

Answer:

He is correct

Step-by-step explanation:

multiplication and division are inverse operations so lets divide to see if he is correct

40.7/10=4.07

he is correct

8 0
3 years ago
Other questions:
  • Which of the following is the best buy? a 16 oz bag of rice for $2.42 a 12 oz box of rice for $1.93 a 6 oz box of rice for 90¢ a
    14·2 answers
  • Rachel is going on a trip to Japan. The table below shows the cities she hopes to visit during her stay, as well as the amount
    10·1 answer
  • Elisa is making candles. She needs 5 ounces of wax for each candle. She has 25 ounces of wax. How many candles can she make?
    6·2 answers
  • What is unit rate please help
    8·1 answer
  • The CEO of a company wants to determine if taking the employees to a company retreat would boost their morale.
    13·2 answers
  • Directions: Graph each function using a table of Graph each values, then identify its key characteristics.
    9·1 answer
  • URGENT WILL GIVE BRAINLIEST <br><br> if &lt;1=115 find the other missing angles
    13·1 answer
  • Bob's dog needs medication. He told the veterinarian that the dog weighs 30lbs . The medicine is measured as 16mg for each kilog
    5·1 answer
  • The price of a stock rose from a yearly low of $9.68 to $18.61. what was the stock percent increase from its low price that year
    13·1 answer
  • Solve the expression (7th grade math):<br><br> 17 - 1/5x + 2/3x - 92 + 7/10x
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!