1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
dimulka [17.4K]
3 years ago
14

800,000,000,000 + 20,000,000,000 + 3,000,000,000 + 50,000,000 + 4,000,000 + 600,000 + 50,000 + 8,000 + 700 + 80 + 6

Mathematics
1 answer:
WITCHER [35]3 years ago
3 0
823054658786 is the answer to your question
You might be interested in
The exchange rate between dollars ($) and pounds (£) is $1 = £0.65 . The exchange rate between euros (€) and pounds is €1 = £0.7
ivolga24 [154]

Answer:

€520=£442.83

=£442.83-£260

=£182.83 into dollars=$251.52

Therefore he receives $251.52

5 0
3 years ago
An airplane on autopilot took 5 hours to travel 3,595 kilometers. What is the unit rate for kilometers per​ hour?
Mnenie [13.5K]

Answer:

719 km/hour

Step-by-step explanation:

To find the unit rate you have to divide

3595/5 = 719 km/hour

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Every week, Judy goes to the supermarket and buys the following: $5$ carrots at $\$1$ each, $3$ bottles of milk at $\$3$ each, $
Flauer [41]

Answer:

She spends $30 in total.

Step-by-step explanation:

Suppose that you buy X units of a given product with a price Y, then the total cost here is X*Y, with this we can solve our problem:

Every week Judy buys:

5 carrots, at $1 each, so she spends 5*$1 = $5 in carrots.

3 bottles of milk at $3, so she spends 3*$3 = $9 in milk bottles.

2 pineapples at $4 each (but the pineapples are at half price, so this week the pineapples cost $4/2 = $2), so she spends 2*$2 = $4 in pineapples.

2 bags of flour at $5 each, so she spends 2*$5 = $10 in flour.

1 giant container of ice cream, she spends $7 on it.

So the total money that she speends is:

$5 + $9 + $4 + $10 + $7 = $35

And she has a coupon for $5 in any order equal to or larger than $25, his order is larger than $25, so she can use the coupon.

So she will spend a total of $35 - $5 = $30

She spends $30 in total.

3 0
3 years ago
Need help solving for X
Bond [772]
X= -2

look at the 6x-12 you divide -12 by 6 and get x=-2
6 0
3 years ago
Gabriela buys a basket of coconuts on sale for $22 before tax. The sales tax is 12% What is the total price Gabriela pays for th
vazorg [7]
First you need to make a multiplier:
1-(12/100) = 0.78

Then you multiply the price by 1.12 to get the final answer;
22 * 0.78 = 17.16

This means it cost $17.16 after the 12% sales tax.

Hope this helps! :)
4 0
3 years ago
Other questions:
  • Improper fraction as decimal
    15·1 answer
  • Hi ...
    13·2 answers
  • If Julie needs 3 1/4 cups of oatmeal, how many 1/4 cups oatmeal will shw use?
    14·2 answers
  • My question is what is 4-5h how do you solve this problem
    14·2 answers
  • 3.1 × 10^-4 in standard form
    5·1 answer
  • What is square root of 674
    15·2 answers
  • A​ 150-pound person uses 5.1 calories per minute when walking at a speed of 4 mph. How long must a person walk at this speed to
    14·1 answer
  • HELP! Work out the question below.
    5·1 answer
  • 27 is 45% of what number?
    11·2 answers
  • Round to the ten millions place.
    8·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!