1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
DedPeter [7]
3 years ago
6

16 rolls of toilet paper come in a pack. What is the cost per roll if the

Mathematics
2 answers:
DiKsa [7]3 years ago
8 0

Answer:

$1.16

Step-by-step explanation:

ratelena [41]3 years ago
8 0

Answer:

$0.86

Step-by-step explanation:

To find the price for one roll, all you need to do is divide the total price by the number of rolls in one pack (13.79/16=0.861875 or $0.86).

You might be interested in
Plz answer :) i need help i will give heart and comment
11111nata11111 [884]
Divide by 3 to get the rate per min

She types 54 words per minute
6 0
3 years ago
What is the volume of the following rectangular prism pls help me I’m being timed
alina1380 [7]

Answer:

ummmmm I guess I could add the dimensions in the text.

Step-by-step explanation:

The picture is a black screen.

8 0
2 years ago
What is the volume of the following rectangular prism? 4/3 units 23/4 units 2
DedPeter [7]

Answer: 7 2/3

Step-by-step explanation: got it wrong and it showed me the right answer on khan academy

6 0
2 years ago
How who I complete the table?
Natalka [10]

Answer:

6

7

8

10

Step-by-step explanation:

you have to remove // to calculate

5 0
3 years ago
What is the area of a rhombus with dimensions of 22 inches and 10 inches?
docker41 [41]
The answer to the problem is 220
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Three picture frames were measured in inches and the results are shown below, without rounding. Determine which picture frame ha
    7·1 answer
  • What is the final price of a product that costs $14.30 with an added tax rate of 4%?
    15·1 answer
  • The vowels are A, E, I, O and U. The remaining letters are consonants.
    12·1 answer
  • Solve for all values of x by factoring. x^2-1=0
    10·1 answer
  • What is 2/3-1/2 step by step
    8·1 answer
  • Solve the equation. Check your solutions. 4x − 4 x − 3 = 0
    14·1 answer
  • How do i check 11z-5=9z+7
    7·2 answers
  • Help me PLEASEEEEEEEEEEEE :C
    12·2 answers
  • A 32-ounce package of a snack mix is 24 percent pretzels. How many ounces are pretzels?
    5·2 answers
  • (NEED IN UNDER 30 MINUTES HELP HURRY) The dot plots below show the ages of students belonging to two groups of painting classes:
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!