Answer:

Step-by-step explanation:
You have to divide this by "2"
A :
2.88/48 = $0.06 per ounce
B :
3.52/64= $0.055 per ounce
can be rounded to $0.06
C :
the container of 64 ounces for 3.52
or both are the same
Answer:
1
Step-by-step explanation:
m=(y2-y1)/(x2-x1)
m=(3-(-1))/(2-(-2))
m=(3+1)/(2+2)
m=4/4
m=1
If a piece of candy costs .29$ and I have .40$ I will have .11$. Hope it helped
Answer:
it would be 3 times 35 divded by 7 and that answer would give you 15 as the answer so 35 is your missing number
Step-by-step explanation: