1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Nimfa-mama [501]
3 years ago
6

8 thousands, 9 hundreds, 2 tens in standard form

Mathematics
2 answers:
olasank [31]3 years ago
4 0
8920 so the standard form would be 8.92*10^3
Georgia [21]3 years ago
3 0
8920 is the answer.


Hope it Helps!
You might be interested in
What’s the answer no work needed<br> Given f (x) = 5x2 and g(x) = 2x + 3, find f(g(-4))
Crazy boy [7]

Answer:

125

Step-by-step explanation:

Given

f(x) = 5x²

g(x) = 2x + 3

Now

g(-4) = 2 * (- 4) + 3

= - 8 + 3

= - 5

Also

f(g(-4)) = f( -5)

= 5 * ( -5)²

= 5 * 25

= 125

4 0
2 years ago
Owen bought 9 chicken wings for $15.30. What was the cost of the wings, in dollars per wing?
kykrilka [37]

Answer:

1.70

Step-by-step explanation:

15.30 ÷ 9 = 1.70

1.70 dollars per chicken wing

I hope this helps

7 0
3 years ago
Krystal and 4 friends were going to the movies. Each ticket cost $12. They bought 2 buckets of popcorn at $4.50 each and then ea
Crazy boy [7]

so each ticket costs 12 dollars multiply that bye 5 you get 60

each bucket of popcorn costs 4.50 then multiply that bye 2 you get 9

then all five girls get a soda which costs 4.75 so you would multiply 4.75 bye 5 which is 23.75

so in total  you would get B.92.75

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
1.25 is closer to 1.04 or not ?<br> plz heelp
anzhelika [568]

Answer:

NO

Step-by-step explanation:

I've already told you, it is closer to 1 than 1.25

3 0
2 years ago
Answer please........
Likurg_2 [28]

you have to show the graph

4 0
3 years ago
Other questions:
  • What is the solution to 1/5y+1/8=3/20​
    5·1 answer
  • some large frames for $14 each and some small frames for $4 each at a closeout sale. If she bought 16 frames for $114, find how
    14·1 answer
  • Rob used 4.25 ounces of peanuts,3.4 ounces of pecans,and2.75 ounces of walnuts to make a trail mix.How many total ounces of nuts
    13·2 answers
  • HELLLLPPPPP 50 PTS to whoever answers!!!!! Due in 1 hr
    13·1 answer
  • PLEASEE HELP ANYONE WHO IS GOOD AT MATH
    8·2 answers
  • How much 50% sugar syrup can you make if you have x grams of sugar ? HELP!!!!!!!!!!!!! I WILL GIVE 13PT
    14·1 answer
  • The measure of the supplement of an angle is in a 2:3 ratio to the measure of the angle. What is the measure of each angle?
    13·1 answer
  • If a van traveled 360 miles in 6 hours how far could the van travel in 10
    6·2 answers
  • Input
    5·1 answer
  • Selling tickets to a
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!