1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Law Incorporation [45]
3 years ago
9

Using as much of the new vocabulary describe what you see in the diagram below

Mathematics
1 answer:
Arlecino [84]3 years ago
8 0

The photo's blurry luv, we can't see it

You might be interested in
Jessica made 6 19/20 cups of punch. Her punch had two different types of juice in it. If the punch had 4 1/5 cups of one type of
notsponge [240]

Answer:

2 3/4

Step-by-step explanation:

6 19/20 - 4 1/5 = ?

6 19/20 - 4 4/20 = ?

2 15/20 = ?

Simplified = 2 3/4

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
then we can walk 1/3 miles in 5 minutes if Tammy walks a constant Pace how far does he walk in 1 minute ​
Vladimir [108]
0.06(repeating)miles
8 0
3 years ago
Write a multiplication expression using the following clues:
Vedmedyk [2.9K]
5
8

6 or 7
Just taking a guess
3 0
3 years ago
What is the degree of the polynomial <br> F(x)=2x^3-x^2+5x-3
Temka [501]

the degree is the largest exponent on the variable, so it would be 3-

3 0
3 years ago
What is Australia constitution​
Daniel [21]

Answer :

The Australian Constitution is the set of rules by which Australia is run. It came into effect on 1 January 1901. This fact sheet summarises the key features of the Constitution and how it can be changed. Commonwealth of Australia Constitution Act, 1900: Original Public Record Copy (1900).

7 0
2 years ago
Other questions:
  • Roberto had $88, which is eleven times as much money as Bianca had. How much money did Bianca have? Select the correct solution
    15·2 answers
  • Plz helpaaaaaaaaaaaa
    8·2 answers
  • How many TENTHS are there in a one
    11·2 answers
  • Yolanda is buying supplies for school. She buys n packages of pencils at 1.40 per package and m pads of paper at 1.20 each. What
    10·1 answer
  • How many multiples of $6$ are between $100$ and $500$?
    11·2 answers
  • Question 4<br> 3 mi =<br> How many feet
    9·1 answer
  • If Jan can buy 12 copies of a certain book $40, what is the unit rate for cost per copy? How much would it cost her to buy 18 co
    14·2 answers
  • Question 4 (10 points)
    14·1 answer
  • Which is closest to the volume of the rectangular solid below?
    14·1 answer
  • Find the zero(s) of the polynomial function f(x) = x2 - 36.
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!