1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
sukhopar [10]
3 years ago
14

33/36 in it's simplest form

Mathematics
1 answer:
Marysya12 [62]3 years ago
7 0
\frac{33}{36} = \frac{3\times 11}{3\times 12} = \huge{\boxed{\frac{11}{12}}}
You might be interested in
I would be grateful if you could answer this. :)
kozerog [31]
F (x) = 5x



If you plug in all the variables from the graph they match
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
En un censo realizado en escuelas de enseñanza media superior de un municipio, participaron 8 escuelas que indicaron la cantidad
Harrizon [31]

Answer:

In a census carried out in upper secondary schools in a municipality, 8 schools participated, indicating the number of students who graduated in a given year. The data is shown in the following graph and according to this, what was the average number of graduated students?

Step-by-step explanation:

This is what it says in english

7 0
3 years ago
Which of the following would correctly fill in the blank on the following statement? 1.7 x 10__ = 0.00017
katrin2010 [14]
The blank should be the power of -4, so the statement is 1.7 x 10^-4 = 0.00017.
8 0
4 years ago
Read 2 more answers
What is the distance from (3.5 ,5) to (3.5, -12)<br> 17<br> 7
skad [1K]
The answer is 7 I think
3 0
3 years ago
4. Joe received an hourly wage of $8.15. His boss gave him a 7% raise. How much does Joe make per hour now?
Olenka [21]

Answer:

$ 8.72

Step-by-step explanation:

  • How much does Joe make per hour now?

$8.15 + 7%·$8.15 =

= $8.15 + 7×8.15/100

= $8.15 + $57.05/100

= $8.15 + $0.57

= $ 8.72

5 0
4 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • There is a state soccer tournament with 128 teams competing for 1st place. Each week, half of the teams get eliminated. How many
    8·2 answers
  • Which is not an equation of the line going through (6 7) and (2 -1)
    7·1 answer
  • What is the true solution to 3 l n 2 + l n 8 = 2 l n (4 x)
    15·2 answers
  • I need help with 1 and 2 please will make brainiest
    11·2 answers
  • Determine whether or not the following question can be considered as a statistical question.
    12·2 answers
  • ✓2(✓3+✓5)-√6-✓10<br>rationalize​
    12·2 answers
  • US<br> Find the measure of 48.<br> 48<br> 97/83<br> 97<br> 48 = [?]<br> Enter
    6·1 answer
  • I NEED HELP!!<br><br> What is 3x + 4 = 28
    7·2 answers
  • I need help . Please help me on this question.<br> Thank you
    11·1 answer
  • If pound of cheese costs $3.43, what is the cost per pound?<br> PLS HELP
    7·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!