1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
RUDIKE [14]
3 years ago
7

I need help! Idk what the answer is.

Mathematics
1 answer:
3241004551 [841]3 years ago
5 0
The answer is c -3 and 5
You might be interested in
If 3a 2b=24 and 4a 5b=53, what is the value of a b?
Alexus [3.1K]
7a+7b+77
I I hope this helps you 
4 0
3 years ago
PLS HELP
NeTakaya
I don’t know o had this question two and couldn’t find the answer
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Simplify 136 + 81.<br> 36 + 81 =
Bond [772]

Answer:

298.36

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
A company orders 25 boxed lunches from a deli for $185. If each boxed lunch costs the same amount, what is the unit cost of each
guapka [62]

Answer:

7.40

Step-by-step explanation:

Divide 185 by 25 to get unit rate

7 0
3 years ago
What is X if
umka2103 [35]

Answer:

X = \begin{bmatrix} - 4 & 1 \\ - 2 & - 7\end{bmatrix}

Step-by-step explanation:

\begin{bmatrix} - 1 & - 2\\ 4 & 8\end{bmatrix} +X = \begin{bmatrix} - 5 & - 1\\ 2 & 1\end{bmatrix}

X = \begin{bmatrix} - 5 & - 1\\ 2 & 1\end{bmatrix}-\begin{bmatrix} - 1 & - 2\\ 4 & 8\end{bmatrix}

X = \begin{bmatrix} - 5-(-1) & - 1-(-2)\\ 2-4 & 1-8\end{bmatrix}

X = \begin{bmatrix} - 5+1 & - 1+2\\ 2-4 & 1-8\end{bmatrix}

X = \begin{bmatrix} - 4 & 1 \\ - 2 & - 7\end{bmatrix}

7 0
3 years ago
Other questions:
  • A bakery uses 10 4/5 ounces of icing for every 1/4 of a cake.what is the unit rate in ounces of icing per cake
    11·1 answer
  • -2(3x-4)=-8x<br> Solve for x
    6·2 answers
  • What shape does a quadratic function have when graphed
    15·1 answer
  • Derek is going to lay grass in a
    11·1 answer
  • You and two friends visit a pizza shop. There are 15 toppings. 5 toppings are meat and the rest are vegetable. Each of you order
    15·1 answer
  • Consider the equations and graph below. Which explains why this system has no solution?
    11·1 answer
  • .............................................................................................
    7·1 answer
  • A tanning salon opens with 50 members. Each month the membership increases by 10 members. Write an equation that represents the
    14·1 answer
  • If a4a3 is divisible by 11, what is a?(a is a number)
    8·1 answer
  • Pls explain deeply
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!