Answer:
B: 76
Step-by-step explanation:
I have to put an explanation.I don't have an explanation.
Answer:
the 2nd choice
Step-by-step explanation:
hope this helps
may i get braineist pls
Answer:
y=2x+1
Step-by-step explanation:
Since we are given a point and a slope, we can use the point slope formula

m is the slope. In this case, m is 2.
y1 is the y coordinate of the point given. y1 is 3.
x1 is the x coordinate of the point given. x1 is 1
y-3=2(x-1)
Now, we need to get the equation into point slope form: y=mx+b
To do this, we need to get y by itself
First, distribute the 2 on the right
y-3=2*x+ 2*-1
y-3=2x-2
Add 3 to both sides
y-3+3=2x-2+3
y=2x+1
The equation is in y=mx+b form, so our final equation is:
y=2x+1
Answer:
The 8 oz has lower unit rate, it's lower by .2.
Step-by-step explanation:
8 oz divided by $6 = $1.333 for 1 oz ---- (round to 1.3)
6 oz divided by $4 = $1.5 for 1 oz
Answer:
82
Step-by-step explanation: