1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
timama [110]
3 years ago
11

Let the function f(x) have the form f(x) = Acos(x + C). To produce a graph that matches the one shown below, what must the value

of A be?

Mathematics
2 answers:
Naddik [55]3 years ago
8 0

Answer: It’s 4 they’re all wrong (pretty sure I have the same graph)

Step-by-step explanation:

alina1380 [7]3 years ago
5 0

Answer:b

Step-by-step explanation:

You might be interested in
HELP PLS AND BE QUICK!!! I NEED IT SOON
enyata [817]

Answer:

.

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
**WILL MARK BRAINLIEST!!!** At a train station, freight trains depart at a rate of 2 trains every 30 minutes and passenger train
lyudmila [28]
Top is the passenger train
bottom is the freight
make sure you add 48+8=56
there are 56 trains that went to the station in a 12 hour period.

7 0
4 years ago
The circumference for a round pool that has a diameter of 16 feet would be?
Lemur [1.5K]

Answer:

50.266 or 50.27

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
What is the answer for this problem 3-3×6+2=?
liberstina [14]

Answer:

-13

Im correct!

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Can someone help me? Solve for x.
Luda [366]
I think the answer is 24. Let me know if I helped!
3 0
3 years ago
Other questions:
  • You discover that every month that you make a loan payment on time, your credit score goes up 3 points. you want to raise your s
    8·1 answer
  • If two opposite sides of a square are increased by 15 meters and the other sides are decreased by 5 meters, the area of the rect
    15·1 answer
  • Factors of 48 that add to equal 26
    6·1 answer
  • Which equation represents a slope of −4<br> and y-intercept of (0, 2) ?
    10·1 answer
  • Classroom had 35 glue sticks if the ratio of glue sticks to glue bottles was fiveto how many bottles did the classroom have
    7·1 answer
  • A 16-fl oz bottle of juice cost $2.00 what is the unit cost
    10·1 answer
  • Please help me <br> please help with just one question at least
    6·1 answer
  • Which of the following statements describes the process for solving 4x ≥ -24?
    15·1 answer
  • Vicky can make 8 bracelets in 2 days. How many bracelets can she make in September
    11·2 answers
  • 6,000 people voted in a town election. Of the two candidates, the winning candidate received 4,000 more votes than the losing ca
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!