Answer:
50 pounds for $14.29 is the better option.
Step-by-step explanation:
$5.79÷20=$0.2895 per pound
$14.29÷50=$0.2858 per pound
$0.2895-$0.2858=$0.0037 saved per pound.
The answer is going to be in the picture because trying to make fractions with this is too difficult. :D
Answer:
not sure if its a song or not but you do you, gg <3
Answer:
N ( a number)
40
Step-by-step explanation:
Or just say
N
40