Answer:
linear i think
Step-by-step explanation:
please mark Brainliest
Answer:
Step-by-step explanation: for #1 its 6
for #2 it 12
#3 is 818
#4 is 423
#5 is 87
#6 is 500
hope this helped!
1- B
2- G
3- H
4- A
I hope its good for you
The simplest form for this fraction is (A)
You divide both the numerator and denominator by 9, you will get 3/5.
so the answer is A.
Answer:
£5.04
Step-by-step explanation:
Let's first find the unit cost.
£3.60/2.5kg = £1.44/kg
To find out how much money 3.5kg of apples costs, we simply need to multiply the unit price by 3.5.
£1.44/kg * 3.5kg = £5.04.