1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Amiraneli [1.4K]
3 years ago
7

PLEASE ANSWER ASAP

Mathematics
2 answers:
Mekhanik [1.2K]3 years ago
6 0

Answer:

A. Blue

C. Green

There are thirty total marbles. 1/5 of 30 is 6. Both these colors have six marbles.

torisob [31]3 years ago
3 0

Answer:

i don't really know but I would say 4 and one of the 6's

You might be interested in
State the measurement of <1
Colt1911 [192]

Answer:

57 degrees

Step-by-step explanation:

because it is the same as the other side

6 0
2 years ago
Tom drove 605 miles in 11 hours. How many miles would he drive in 9 hours
german

I think the answer would be 99

you multiply 9 and 11 and get 99

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is 3000×3000 4000
mestny [16]

Answer:

I think the answer is 12,0000

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
Add. Simplify your answer.<br><br> 2/11 + 6/11
Margaret [11]
The answer is probably like 8/11
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Estimate the sum of 890 + 201.
Nonamiya [84]

Answer: 1091

Step-by-step explanation: add the numbers

8 0
3 years ago
Other questions:
  • 64,569 rounded to the thousands
    15·1 answer
  • Is the relationship between the variables in this table a direct variation, an inverse variation, or neither. If it is a direct
    15·1 answer
  • The length of a rectangle is 3 times it's width. The difference between the length and width is 8 feet. Determine the rectangles
    13·1 answer
  • A rectangular painting by Leonardo da Vinci measured 62cm along its diagonal. If the painting has a height of 42 cm how wide is
    11·1 answer
  • Find the distance between points P(6, 5) and Q(2, 4) to the nearest tenth.
    7·1 answer
  • 4.<br> What is the domain of the graph shown below?
    15·2 answers
  • 20 Points! if pencils cost $2.40 for twelve, what is the unit price per pencil?<br>​
    14·1 answer
  • What the answer is? Please answer fast!
    7·1 answer
  • The quick ship company uses the function C(w) to calculate the cost in dollars, C, for shipping an item weighing w ounces.
    15·1 answer
  • Lanie was practicing her free throws. She shot nine times and made five baskets. At this ratio, how many times will she need tp
    14·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!