1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Nina [5.8K]
2 years ago
13

Finding Slope

Mathematics
2 answers:
Musya8 [376]2 years ago
7 0

Answer:

wHBsvbdjBDV

Step-by-step explanation:

charle [14.2K]2 years ago
6 0
10 would be right!!!!!!
You might be interested in
Mr reinard bought 5 pounds of feed for his chickens for $10. how much did the feed cost per pound in dollars
VladimirAG [237]
For this we would just need to divide the cost by the amount of pounds.

$10/5 pounds
=$2/pound 

The feed costs $2 per pound. Have a nice day!

7 0
3 years ago
Is 11.34 greater or less than 11.340
Alborosie
Equal to! If we have a decimal and we add a zero onto the END, the value will not change! The values will only change if you change the place values. Now, this is only with decimals!!
4 0
3 years ago
If item costs $99.99 with 15% off and I get final price. It then asks me what percentage of savings. How do I get the percentage
nirvana33 [79]
Ok.. if you got 84.99 as you answer then you would put .15 *99.99 then you would get 14.9985 then round and get 15.00 and then 99.99 - 15.00 ....you will get 84.99...i think
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
The area of a right triangle is 16 square
statuscvo [17]

Answer:

Well if it volume it would be 16 × 2 which is 32 then that would 32 × 16=512

but you wrote area so it would be 16

6 0
3 years ago
The answer and how you did it​
shutvik [7]

Answer:

What’s the question?

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • The perimeter of a square is 32 cm find the side of the square.
    9·2 answers
  • I need to know!! How do you make the two equations solving for x and y which is song and pictures.
    8·2 answers
  • What is the gcf and lcm of 12,42
    6·1 answer
  • Whats the value of y? 3(4y+8)=-12
    7·2 answers
  • A lighting fixture manufacturer has daily production costs of C = 0.25n^2 - 10n + 800, where C is the total daily cost in dollar
    8·1 answer
  • The Nile River is 6,690 kilometers long. This is 1,160 kilometers longer than the Yangtze River. How long is the Yangzte River?
    12·1 answer
  • Please please help me i don’t know what i’m doing
    14·1 answer
  • What is -3(4q-7) Bc I’m confused
    7·2 answers
  • Naomi says that the graph represnts a proportional relationship because it is a straight line. Is Naomi reasoning correct explai
    12·1 answer
  • What is the equation of the line that is parallel to the line y = -1/3x+4 and passes through the point (6,5)
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!