Point P wold end up being ( -2,-4)
1.8903
because if you do the math its easy
Answer: If this isnt wrong then I probably forgot how to do this... You plug in 10 with
10^2. so then you'll get 100 time pi and youll get 314.159265.
Hey can you please write down the Multiple question choices?
Answer:
₱48.33 is the cost per litter.
Step-by-step explanation:
In order to find the unit rate of an object, divide the cost by the amount of the object. 725/15=48.33