Answer:
$9
Step-by-step explanation:
7.50/5= $1.5 an apple
6* 1.5 = $9 for 6 apples
Answer: 5.76
Step-by-step explanation:
0.09 x 64 implies 0.09 in 64 places
To solve this, Multiply 0.09 x 64
It gives 5.76
A. When f(x) becomes g(x) = f(x) + 2, the graph of f(x) is shifted upward 2 units.
B The graph of f(x) is reflected in the x-axis and then vertically compressed by a factor of 1/2.