1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Volgvan
3 years ago
11

Aye seriously If some1 could help me with parallel line proof reasoning that would be awsome!!

Mathematics
1 answer:
valentina_108 [34]3 years ago
5 0
I can't say from the picture, but are g and h normal to p and r? 
You might be interested in
Arnold can read 3 pages in 7 minutes. Brenda can read 8 pages in 14 minutes. Who is the faster reader? Justify your answer.
Mrac [35]

Answer:

Brenda

Step-by-step explanation:

You can divide the number of pages by the number of minutes to find the amount of minutes it takes to read 1 page. For Arnold, 3 pages / 7 minutes = 1 page per approximately 0.43 minutes. For Brenda, 8 pages / 14 minutes = 1 page per approximately 0.57 minutes. Brenda reads slightly faster since 0.57 > 0.43

8 0
3 years ago
need help asap need help asap need help asap need help asap need help asap need help asap need help asap need help asap need hel
romanna [79]

Answer:

yes? what do you need help with

Step-by-step explanation:

8 0
2 years ago
1/3 cubed = ???? what​
Ulleksa [173]

Answer:

1/27

plz mark brainest

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
3.5+2=2x-10help me HELP ME JIGGABOOS
Genrish500 [490]
3.5 + 2 = 2x - 10
5.5 = 2x -10
+10 +10
—————————
15.5 = 2x
—— ——
2 2

7.75 = x

7.75 is the answer
5 0
11 months ago
Is times and divide the same explain
iVinArrow [24]
Times means
2 times 3 means 3+3
4 times of 3=3+3+3+3

divide is
4 divided into 2 parts=2
6 divided into 3 parts=3

but you could multiply by a fraction and essensially divide

they are different
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • If 6 pounds of strawberries cost $11.94 what is the cost of 8 pounds
    12·1 answer
  • A washer and a dryer cost $857 combined. The washer costs $93 less than the dryer. What is the cost of the dryer?
    11·1 answer
  • What slope of 4x+8y=13 <br>please help !?
    8·1 answer
  • 12(4x−5) 52=10 drag and drop the correct number in the box. x= the answers are 5 12 8 20
    11·1 answer
  • Simplify tan9x-tan5x / 1+tan9xtan5x​
    7·1 answer
  • What is the area of this figure <br> 28 yd²<br><br> 40 yd²<br><br> 52 yd²<br><br> 64 yd²
    6·2 answers
  • PLEASE HELP ASAP!!! CORRECT ANSWERS ONLY PLEASE!!! I CANNOT RETAKE THIS!!<br><br><br> Solve for x.
    14·1 answer
  • Help me please..........
    14·1 answer
  • Paying yourself first is done by
    13·1 answer
  • A company has 10 trucks. A truck has 15 pallets. A pallet has 7 boxes. A box has 50 containers. A container has 3 plastic bags.
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!