I don’t know sorry! I might learn that soon so… I’ll see if u can help lately
Answer:
$179.94 for 5 pairs of jeans
Step-by-step explanation:
Answer:
3.4567
3.4568
Step-by-step explanation:
We need to find a number between 3.456 and 3.457. In order to do so, we need to dive deeper into the decimal to get numbers in-between.
We need to dive to the ten-thousandths place to get numbers between the two.
First you find the unit rate. (Divide 2.76 by 18)
You will find out that each ounce costs $0.15
Then divide 2.07 by 0.15.
The answer is 13.8 ounces.
Answer:
x=1
Step-by-step explanation:
Find the negative reciprocal of the slope of the original line and use the point-slope formula y
−
y
1
=
m
(
x
−
x
1
) to find the line perpendicular to −
2
+
2
y
=
5
.