Given:
3-pound tub of butter costs $3.85
3.85/3 = 1.2833 per pound.
3n = 3.85
3(1.2833) = 3.85
3.8499 = 3.85
3.85 = 3.85
1.666666666666667%
3.00/1.80
1.666666666666667 as a fraction is 5/3
Answer:
x=4 y=6
Step-by-step explanation:
12 divide by 3 = 4
12 divide by 2 = 6
Answer:
Third option is correct!
Step-by-step explanation:
x+19<28
or, x<9
so
x = {3,4,5,6}
Answer:
b hopefully this helps you with work