1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Leni [432]
2 years ago
6

I don't understand this at all!HELPP!!​

Mathematics
1 answer:
Ksju [112]2 years ago
4 0

Me neither good luck bud

You might be interested in
What form is the equation below written in?<br> y = (x - 2)2 - 9
fgiga [73]

Answer:

linear equation

Step-by-step explanation:

it is because x has degree 1.

degree 2:- quadratic

,,. 3:- cubic

,,. 4:- bi quadratic

please follow me...my account dp is my mom's...my name is SAYAN..I am boy...

3 0
2 years ago
Evaluate f(x - 2) when f(x) = 4x² - 4x – 2
ivann1987 [24]

Answer:

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Write the prime factorization of these numbers 18
Fofino [41]

18 = 2·9 = 2·3²

answer: 2·3²

3 0
2 years ago
Which is a better deal 12.4 ounces for $4.99 or 21 ounces for $6.49?
ella [17]

Answer:

<em>Getting 21 ounces for $6.49 is a better deal!</em>

Step-by-step explanation:

4.99 / 12.4 = 0.402419...

6.49 / 21 = 0.30904...

0.4 is larger than 0.30 therefore 0.30 is less and a better deal.

Have an amazing day! ^-^

4 0
3 years ago
Use the graphing calculator to determine the interval on which the inequality log2 (0.7x) log3(3x – 1) is true. Round any decima
Elina [12.6K]

Answer:

[0.373, 16.607]

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Consider this scatter plot.
    7·2 answers
  • Simplify this expression:<br> -2x+3 - (5 - 6x).
    14·2 answers
  • Jamie has 7/10 of a pound of chicken to cook for dinner if she's going to put the chicken in between three people how much chick
    14·1 answer
  • Which is true about the degree of the sum and difference of the polynomials 3x5y – 2x3y4 – 7xy3 and –8x5y + 2x3y4 + xy3?
    9·2 answers
  • If 4(x-2/3)=-18, what is the value of 2x?
    6·1 answer
  • Using the FOIL method, find the product of x - 2 and x - 3 .
    13·2 answers
  • A student wants to buy a new cell phone. Teen-Mobile charges $15 a month plus $10 for every one gigabyte of data used. Bruh-rizo
    14·1 answer
  • A triangle has the area of 1/2(4x^2+29x+30)ft^2. If the base of the triangle is (x+6) ft, find the height of the triangle.
    14·1 answer
  • Solve for x and show work.
    10·1 answer
  • Isis bought 5 sunshades at $10.30 each and 3 beach towels at $8.99 and a hat that cost $29.99. The sales tax is 6.7%. What is th
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!