Answer:
725/50= 14.5
14.5 hours is your answer
i think
Rewrite all 4 numbers as decimals to compare them:
88/25 = 3.52
3 11/20 = 3.55
Now arrange them in the correct order:
88/25, 3 11/20, 3.551, 3.88
Is the question how much it cost per kg?
If so, divide $13 by 1 3/7 kg.
13/(1 3/7) = 13/(10/7) = 13 * 7/10 = 91/10 = 9 1/10
Answer is 9 1/10 dollars per kg.
(Assuming I guessed your question correctly.)
I have aproxximatley 1 hr and 15 minutes left in school yay
Answer:
No Solutions
Step-by-step explanation: