1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
mixer [17]
3 years ago
8

how can you tell before you divide 425 by 9 that the first digit of the quotient is in the tens place?

Mathematics
1 answer:
Goshia [24]3 years ago
4 0
I don't understand that question
You might be interested in
7th grade math help me pleaseeee
horsena [70]

Answer:

-11

Step-by-step explanation:

7 0
2 years ago
How do you write 2.4 over 6 as a fraction in simplest form?
CaHeK987 [17]

Answer: 0.4

Step-by-step explanation: Divide 2.4 by 6.

Hope this helps you out! ☺

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Please helpppp! BRAINLIEST to correct answer!!!
OLga [1]
Instead of negative positive and instead of positive negative hope you get it right. Am not that smart
3 0
3 years ago
For the trinomial x2 + 10x + 21, we want to find two binomial factors
ratelena [41]
X^2 + 10X + 21

(X + 3)(X + 7)
7 0
3 years ago
-15 + 8 = <br> A) -23 <br> B) -7 <br> C) 11 <br> D) 23
bagirrra123 [75]

Answer:

B) -7

Step-by-step explanation:

since since since there is more of the negative number then the positive number, the positive number gets canceled out.

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Olivia ordered cupcakes and a layer cake. Together she paid $52. She paid $12 more on the layer cake than on the cupcakes. What
    7·1 answer
  • If you're good at trigonometry please help me with question nine a and b and show full working out tyyyyyyyy ;)
    15·1 answer
  • Several students made comments about this image. A triangle has angles B, C, D. The exterior angle to angle B is A. Which commen
    13·2 answers
  • PLEASE HELP ME!!!!!!!!
    12·1 answer
  • This is worth 25 points.
    14·1 answer
  • A caterer needs to buy 21 pounds of pasta to cater a wedding. At a local store, 8 pounds of pasta cost $12. How much will the ca
    8·1 answer
  • Plssssssssssssssssssssss help
    9·2 answers
  • 15 divided by 3.15 what is the unit rate
    8·1 answer
  • Please help I will really appreciate it it's about systems of equation
    8·1 answer
  • Is the dotted line on the shape given below a line of symmetry ?
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!