Answer: (-2,1)
Step-by-step explanation:
Read it lije (x,y)
Answer:
angle BED and angle DEB are the answers.
<span>Enter your equation (2x)(3y)(4z) = 24xyz on the website www.mathpapa.com. That site is amazing! I use it for all my algebra problems.
</span>
To find the cost per one pound, we divide the total cost $222.50 by the total number of pounds (50 lb).
= $222.50 ÷ 50
= $4.45 per pound
ANSWER: Each pound of grass seed costs $4.45.
Hope this helps! :)
Answer:
I think-
1. 11
2. 0.7
3. 67.89
4. 13
Step-by-step explanation:
I'm not 100% sure tho