Answer: $12.60 per hour
Step-by-step explanation:
5% of 12 is 0.60
12 + 0.60 = 12.60
Hope you have a great day
To find the unit rate, you would do 2.99 / 11.3 and get about 26 cents. So the unit rate would be 26 over 1 ( 26/1 ).
Hope I helped!
Marsh
Answer:
140
Step-by-step explanation:
5)
3 decimals are
- 5.2
- 5.5
- 5.7
7)
3 decimals are
-3.18
-3.12
-3.05
<span><span> STEP 1. </span><span><span>x/5+6= 36
STEP 2. x/5 = 30
STEP TRES x= 150</span> </span></span>