1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
ElenaW [278]
3 years ago
5

Can you help me on this problem

Mathematics
2 answers:
andriy [413]3 years ago
7 0

Answer:

21 com. 11 com. 15 com. 16 com. 29 prime. 13 prime.

Step-by-step explanation:

mihalych1998 [28]3 years ago
6 0

Answer:prime 29,11,13 composite 21,15,16

Step-by-step explanation:

You might be interested in
0 of 10
Aleksandr-060686 [28]

Answer:

1038

Step-by-step explanation:

you add 308 and 730

4 0
3 years ago
52 cards contains 4 aces, you randomly pick a card. X= your net of winnings
nirvana33 [79]

Chance of topdecking an ace is 1/13

8 0
3 years ago
PLEASE HELP NTH TERM MATHS
fredd [130]

Answer:

odd numbers

Step-by-step explanation:

4 - 7 is 3, 7 - 12 is 5, 12 - 19 is 7, 19 to 28 is 9

So just keep counting

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
19 + 8j = 75<br><br> j = ____
jarptica [38.1K]

Answer:

j=57/8

Step-by-step explanation:

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
Please select the best answer from the choices provided<br><br> T<br> F
bogdanovich [222]

Answer:

T.

Step-by-step explanation:

The ordered pair (-2,-1) can also be represented by (x,y). To check the inequality we can substitute the values into the given inequality.

y>-\sqrt{x+11+1}

-1>-\sqrt{-2+11+1}

-1>-\sqrt{10}

-1>-3.1622

After substituting the values, we then have a clear view that -1 is Greater than -3.1622.

8 0
3 years ago
Other questions:
  • during the _____ stage, the analyst will look for patterns of responses to the survey questions. a. data editing b. data collect
    15·1 answer
  • What does -3x + 7 + -6x t 9 equal
    13·1 answer
  • A certain scholarship committee awarded scholarships in the amounts of $1,250, $2,500, and $4,000. The committee awarded twice a
    14·1 answer
  • What is -3/2 times (-5 1/4)
    13·1 answer
  • A jar of jelly that weighs 4.25 ounces costs $2.89. What is the cost of one ounce of jelly?
    5·1 answer
  • Solve fast if you solve that I will give you brainly.
    5·1 answer
  • Mai earns $7 per hour mowing her neighbors' lawns. She also earned $14 for hauling away bags of recyclables for some neighbors.
    12·1 answer
  • 14. Thomas counts the number of cars he sees in the parking lot of the school each hour of the
    14·1 answer
  • I NEED HELP UNDER 10 MINS PLEASE
    6·1 answer
  • Chelsea writes the expression (n + 1)(n + 2) + 2n for the number of circles used to make the nth figure in the pattern shown.
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!