Answer:
161,280 packages in 1 week
Step-by-step explanation:
there are 168 hours in 1 week
so 960 × 168 = 161,280
The inequality that matches the graph is y>-1
The graph shows it contains all the numbers bigger than -1 in the axis y
Answer:
see below
Step-by-step explanation:
$36/4oz = $9 per oz
24/3oz = $ 8 per oz
$20/2oz = # 10 per oz
Answer: 500 whould be your answer hope this helped
plz make brainly
Step-by-step explanation:
R = 12/2 = 6 π = 3.14
Circumference of a circle: C = 2πr
2*3.14*6
6.28*6 = 37.68 or 37.69
The last options seems reasonable
Hope that helps!