1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
devlian [24]
3 years ago
15

Silvia buys 12 steaks that are each 34 of a pound. she spends a total of $90 on steaks. what is the answer

Mathematics
1 answer:
denis23 [38]3 years ago
6 0
Can you tell me what the assignment is about? like what were yall learning a therm or just basics...
You might be interested in
I need help w number 6
Y_Kistochka [10]

Answer:

I would say that it is A

Step-by-step explanation:

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
Please help with this and solve it using the equation
EleoNora [17]

Answer:

E

Step-by-step explanation:

17-9=8 so the answer is 8

4 0
2 years ago
What is the domain of the function? <br>Function Wrap up review questions PLZ HELP
Lady_Fox [76]
It’s kind of hard to read which number the ends are on. Can you take a better picture?
6 0
2 years ago
Nia has $19.50 to ride the subway around New York. It will cost her $0.75 every time she rides. Identify the dependent variable
Firlakuza [10]

Answer:

Independent variable- subway cost

dependent variable- nias money ($19.50)

Step-by-step explanation:

3 0
2 years ago
Suppose the average yearly salary of an individual who final degree is a masters is $55,000 less than twice of that an individua
Sergeeva-Olga [200]

Answer:

It's D I just did it

Step-by-step explanation:

8 0
2 years ago
Other questions:
  • Joyce knits baby sweaters and baby socks. The baby sweaters take 10 feet of yarn and the baby socks take 5 feet of yarn. She has
    10·2 answers
  • The volume of two spheres is shown:
    13·1 answer
  • You recently received a gift card from Game Stop for $75. You want to rent only games. The cost for renting a game is
    12·1 answer
  • A store is having a sale on where movies are 15% of their original price. A movie is on sale for $22.10. What is the original pr
    10·2 answers
  • Find the unit rate: 91 miles with 3.5 gallons of gas
    10·1 answer
  • I need help:<br><br> 15% of 20 is _____.
    12·2 answers
  • A researcher found that the sea level rose 1 5 of a centimeter in 2 3 of a year. at what rate did the sea level rise?
    10·2 answers
  • Please explain how you would graph this line using the slope-intercept method. <br> y = -3/2x + 175
    9·1 answer
  • Describe the overall shape of this distribution. Explain your answer in complete sentences.
    13·1 answer
  • Please help i've lost all hope and i dont understand algebra and i will give brainlyest
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!