1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
sladkih [1.3K]
4 years ago
10

Please really need help

Mathematics
1 answer:
zavuch27 [327]4 years ago
6 0

Answer:

IDK

Step-by-step explanation:

IDK

You might be interested in
Simon took the length width and height of his textbook. the measurements were 26 cm, 23 cm, and 3cm respectively. what is the vo
bixtya [17]
V=lwh so
V=(26)x(23)x(3)
V=1794
5 0
3 years ago
Sorry for asking so much;(
Bingel [31]
Length of line RS is probably 20 because it’s not smaller than the line it’s parallel to but it’s not equal either so the answer has to be c unless there’s a d that’s between 10-20
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
LeBron bought a 8-pack of Powerade for $7.68. What is the unit rate for one bottle of Powerade?
swat32
About a dollar per bottle

6 0
3 years ago
Jeremy’s pay started at a $500 per week. Every year his pay will increase by $25 per week. Write an equation that models his wee
algol [13]

Answer:

W = 500 + 25x

Step-by-step explanation:

Jeremy’s pay started at $500 per week. Every year his pay will increase by $25 per week.

Now, after x years his pay per week will increase by $(25x).

Therefore, if we model the weekly payment of Jeremy by an equation, then it will be given by

W = 500 + 25x

where W is his weekly payment after x years. (Answer)

8 0
3 years ago
4 3/8 / 1 1/4 Please help me I’m stuck
BaLLatris [955]

Answer:

it most likely 3 1/2 or 7/2

3 0
3 years ago
Other questions:
  • Find the measure of < AED for m < BEC = 96
    6·2 answers
  • A system of equations is shown below:
    14·1 answer
  • If 14y - 4 = 24y + 26 , then 12y =
    15·2 answers
  • If 4x+7=12 what is the value of 8x+3
    8·2 answers
  • The base of a jewelry box is covered with 120 square tiles that are 1 cm on each side. If the volume of the box is 600 centimete
    8·2 answers
  • Using a suitable identity solve the following (7a-9b)(7a-9b)
    14·1 answer
  • 1
    14·1 answer
  • Please help me, what is the slope.​
    11·1 answer
  • PLEASE HELP ME! I WILL GIVE YOU BRAINLEST!
    6·1 answer
  • Lee is staying at a hotel. The cost of the first night is $240. The cost for each night after that is $210. Let y represent the
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!