Answer:
12.50
Step-by-step explanation:
Each yogurt is $1.25. 1.25 x 4 = 5. so 1.25 x 10 = 12.50.
-4x^4 - 15x^2 + 1 - 19/x^2 is your answer
Hope I helped :)
Answer: The unit rate of $96 spent in 4 hours is, $24 per hour.
Step-by-step explanation: To find the unit rate, you will need to write the information as a ratio, $96/4 hours. If you divide 96 by 4 you will get 24. That means this person spends $24 every hour or $24 per hour or $24/1 hour.
Answer:
I believe the answer is D
Step-by-step explanation:
A. 18
Formula for area is LxW.
Divide 144 by 8 and you get 18.