Answer:y/x= 18/16 1 1/8
Step-by-step explanation:
Divide the price by amount to find out how much each costs. multiply that by 9. 4 (divided by) 8 = .5, or 50cents. each apple is 50cents. multiply .50 by 9. It costs 4.50. Hope this helps
A paragraph proof<span> is only a two-column </span>proof<span> written in sentences. </span>