1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
kiruha [24]
3 years ago
6

I want to know the answers

Mathematics
1 answer:
Naddik [55]3 years ago
5 0

Answer:

1) 7x + 5

2) 7x + 5

3) 7x + 5

Step-by-step explanation:

idk bro

You might be interested in
What is x=60 and y=18? Using Constant of Proportionality.
Westkost [7]

Answer:y/x= 18/16 1 1/8

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
At the market,8 apples cost $4.How much do 9 apples cost?
svet-max [94.6K]
Divide the price by amount to find out how much each costs. multiply that by 9. 4 (divided by) 8 = .5, or 50cents.  each apple is 50cents. multiply .50 by 9. It costs 4.50. Hope this helps
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
The yearbook club had a meeting. The meeting had 20 people, which is four-fifths of the club. How many people are in the club?
Rama09 [41]
There are 32 people in the yearbook club

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
WILLL GIVE A BRAINLEST FOR RIGHT ANSWER
olchik [2.2K]

Answer:

with a sample survey

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is a paragraph proof
pashok25 [27]
A paragraph proof<span> is only a two-column </span>proof<span> written in sentences. </span>
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Given a circle in the complex plane with a diameter that has endpoints at: -12 − i and 18 + 15i Find the center of the circle. +
    8·2 answers
  • What’s the answer?????????????????????
    13·1 answer
  • How many lines of reflectional symmetry does the regular hexagon have?
    14·1 answer
  • Can anyone help me???
    8·1 answer
  • Amy paid $69.32 for a pair of running shoes during a 25% off sale. What was the regular price?
    7·2 answers
  • Could somebody please help me find the answers for 'x' for these pictures?
    6·2 answers
  • Im confused please help
    15·2 answers
  • A manufacturer produces 400 units when the market price is $10 per unit and produces 600 units when the market price is $12 per
    15·1 answer
  • △ABC has vertices A(-2, 0), B(0,8), and C(4,2) Find the equations of the three altitudes of △ABC
    11·1 answer
  • NEED HELP QUICKLY! 75 POINTS!!!!
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!