Answer:
$0.11 per pound
Step-by-step explanation:
15 - 3 = 12
12/112 = 0.10714286
= about 0.11
Answer:
Answers are below.
Step-by-step explanation:
a. △MNK ≅ △RTP
b. TR ≅ NM
c. x = 7
hope this helps and is right!! p.s. i really need brainliest :)
Answer:
bananas=$12.72
grapes=$9.48
oranges=$5.85
apples=$5.36
Step-by-step explanation:
To find the total cost for each fruit you would multiply the number of fruit by the cost.
bananas=3*4.24=$12.72
grapes=4*2.37=$9.48
oranges=3*1.95=$5.85
apples=2*2.68=$5.36
It is (1,15). I recommend using a website called desmos because it helps with graphing.
Answer:
It's table D
Step-by-step explanation:
I just took the test.