1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
adoni [48]
3 years ago
15

Multiply: –3.2 × (–13) × 6.

Mathematics
2 answers:
PIT_PIT [208]3 years ago
8 0

Answer:

249.6

Step-by-step explanation:


faltersainse [42]3 years ago
7 0

Answer: 249.6


Step-by-step explanation: how to answer this question is do the basic algebra. (P E M D A S) if you do this than you can find the answer easy.

-3.2 x -13 = 41.6

41.6 x 6 = 249.6


Hoped I Helped



You might be interested in
What is the answer of 7 copies of the sum of 8/5 + 4
kotykmax [81]
To solve (8/5 + 4)7, you first have to add 8/5+4.  But you cannot simply add the too because they have to be in a common denominator 'form'.  To do that, we find a common denominator which is 5.  We then multiply 4/1 by 5.
8/5 + 4/1= 8/5 +20/5.
Now you can solve; 8+20= 28.  You leave the denominator as 5.
You get 28/5 and now you have to multiply it by 7/1.  Another of saying 28/5 is 5 3/5.  So 5 3/5 x 7/1= 39 2/10 (final answer)

4 0
3 years ago
Tell whether (3,5) is a solution of y = 5x – 10.
Ivanshal [37]

Answer:

yes it is

Step-by-step explanation:

plug x and y in

3 * 5 - 10 = 5 <== And this is true

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
Determine the measures of the angles requested using the picture below.<br>​
lapo4ka [179]
SHDJJEHEH shdhshshshshduvuvuvububuyb
5 0
3 years ago
Q1.The cost of $16.50 for the music was reduction of 12% on the original cost.
NNADVOKAT [17]
Q1) £16.50 x 1.12 = £18.48
Q2)

2+9+1= 12
3h 33m = 213m
213/12 = 17.75
2x17.75 = 35.5 (music)
9x17.75 = 159.75 (films)
1x17.75 = 17.75 (books)

So it’s 159.75 minutes for the films to download
7 0
3 years ago
The following are the ages (years) of 5 people in a room:
Nat2105 [25]

Answer:

I think its 26 I would not swear it though

7 0
3 years ago
Other questions:
  • Please help me with a maths question below
    5·1 answer
  • Ayesha bought a 24-pack of lip gloss for $17.04. What is the unit cost per tube of lip gloss?
    14·2 answers
  • The area of a triangular garden can be no more than 120 square feet. The base of the triangle is 16 feet. What is the height of
    8·1 answer
  • Slope of (15,130) and (1,160)
    12·2 answers
  • Five Tickets To A Basketball Game Cost $60. How Much Do 2 Tickets Cost?
    15·1 answer
  • 4x^2-3x+1=0 ................................ .
    15·1 answer
  • Please help me! <br> I will give brainly
    8·2 answers
  • Candy's Sweets Company charges $1.15 per pound to ship candy.
    11·2 answers
  • LA Fitness charges a registration fee of $75 plus $35.75 per month for members. Gold's Gym charges a registration fee of $164 pl
    13·1 answer
  • Help on this pleasse.
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!