Answer:
inequality is n< with the line under 12 or n= , with the line under it 12
Step-by-step explanation:
Answer:B
Step-by-step explanation:
Not sure but the math came out like that.
Step-by-step explanation:
step 1. what is 4^2?
step 2. 16.
The population was 5,000 five hours ago!!
Answer:
$0.80
Step-by-step explanation:
Find the unit rate
1 apple costs ?
1.20/6 = cost of 1 apple
1 apple = $0.20
4 apples = $0.20 * 4
4 apples = $0.80