1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Bad White [126]
3 years ago
9

What is the solution?

Mathematics
1 answer:
Ipatiy [6.2K]3 years ago
4 0

Answer:

3.) {2x+2y=62; x+4y=70

You might be interested in
Solve for x 8 is to 64 as 2 is to X
KIM [24]
8 is to 64 as 2 is to 16

x=16
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Henry has a total of 26 quarters and dollars in his pocket. They're worth $17. How many of each type of coin
hodyreva [135]
I’m pretty sure the answer is D.
8 0
3 years ago
Makayla's local movie theater has a moviegoer club that charges an annual registration fee of 25 dollars.However, movie tickets
Rudik [331]
Integers are any whole number(not fraction) that can be possitive or negative however she can not buy a negative amount of tickets so that is not the answer
whole numbers are any not fraction number that is positive this is a possible answer 
rational numbers are any number that is terminates if it is a decimal or is a repeating decimal this does not include decimals like pi that don't end and dont repeat this cant be the answer
a real number is any number rational or irrational this also cant be the answer

the answer is B
i hope i made sense
3 0
3 years ago
Can y’all please help me . ASAP!!!
Veseljchak [2.6K]

Answer:

secx=\frac{1}{cosx}

Step-by-step explanation:

secx=\frac{1}{cosx}

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
2. Calculate the total cost, including 5.75% sales tax, of a $169.99
8_murik_8 [283]

Answer:

$179.76

Step-by-step explanation:

We can calculate the total cost as follows.  The 1.00 represents the before-tax cost of the dehumidifier and the 0.0575 the 5.75% sales tax:

Total cost of dehumidifier = (1.00+0.0575)($169.99) = $179.76 (to the nearest

                                                                                                                     cent()

7 0
3 years ago
Other questions:
  • It is known that 5 3x+2
    15·1 answer
  • A bakery offers a sale price of $3.30 for 3 muffins. What is the price per dozen?
    9·1 answer
  • An electronics store offers students a discount
    5·1 answer
  • Find m angle PMA +m angle CMT.<br> .<br> .<br> .<br> The last option: D. 84
    6·1 answer
  • Find the ratio of 2500g to 35kg​
    5·2 answers
  • HELP FAST IT'S TIMED
    6·2 answers
  • 4
    14·1 answer
  • Which will have the Greater Rate of Change? Growing 14 inches in 2 years or Growing 11 inches in 19 months
    11·1 answer
  • A town has a population of 50,000. it’s rate increase is 8% every 6 months. find the population after 4 years
    13·1 answer
  • QUESTION IN PIC- 20 POINTS
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!