1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
NNADVOKAT [17]
2 years ago
8

7. The more times you do an experiment, the more the results will...

Mathematics
1 answer:
victus00 [196]2 years ago
6 0

Answer:

Match the probability

Step-by-step explanation:

this is because the probability is the likelyhood of it happening and if it didn't match the probability you most likely got the probability incorrect

You might be interested in
Answer the following question and will mark Brainliest
spin [16.1K]

a) f(4) = 3*4 - 4

          = 8

b) h(-3) = 5 - ( - 3)

             = 5 + 3 = 8

c) h(4) - f(-5) = 1 + ( -19)

                     = -18

have a nice day <3

7 0
3 years ago
Find the volume of the cone
Alik [6]

Volume =  

1  πr2h

3

=  

1 ×π×42×7

3

=  117.28612573402 centimeters^3

3 0
2 years ago
Find the distance between the points (-4, -20) and (20, -20)
Gnoma [55]

Answer:

Babes, see the pic for the answer...

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Can someone good at math give me a hand I really need some w
dedylja [7]
What is the question that u need help with
5 0
3 years ago
You buy a 33-pound bag of flour for $9 or you can buy a 1- pound bag for $0.39. Compare the per pound cost for the large and sma
slamgirl [31]

Answer:

see below

Step-by-step explanation:

9 dollars / 33 lbs = .272727 dollars per lb

.39 / 1 lbs = .39 per lb

The large bag is less expensive

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • ​'s car will go 310 miles on 15.5 gallons of gasoline in highway driving.
    8·1 answer
  • Which is a statistical question. How tall is the governor of our state?
    8·1 answer
  • Mrs. Curtis wants to buy online tickets for a concert. Two options are given here.
    8·1 answer
  • What percent of 40 is 30?
    12·1 answer
  • (1 x 106) - (8 x 109)<br> How do I solve it
    14·2 answers
  • This unit, you have learned several formulas and equations. Match the formula or equation with what the answer represents.
    14·1 answer
  • Lori bought a shirt and a hat at a half off sale and she spent a total of 21$ if the shirt was originally 24 how much was the or
    8·1 answer
  • S (-1 + 4) (9-4) standard form <br>​
    5·1 answer
  • Will give brainliest if anyone answers this one
    7·1 answer
  • 960 meters in 15 seconds.
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!