1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
kenny6666 [7]
3 years ago
10

0.03(x - 3) = 0.3 x=__

Mathematics
2 answers:
Doss [256]3 years ago
8 0
He is correct your anwser is 4
LuckyWell [14K]3 years ago
3 0

Answer: its 4

Step-by-step explanation:

0.03(4-3)= 0.3

0.03(1)= 0.3

You might be interested in
What is the average of 36 26 30 and 28
Art [367]
The average is 30 because 36+26+30+28=120 divided by 4 = 30
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
You want new picture frames that cost $12 each. Shipping is $8 per order. If
UNO [17]
C 15 x 12 =$180 plus $8 shipping is $188.00
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
A university has 34,350 students. In a random sample of 255 students, 17 speak three or more languages. Predict the number of st
agasfer [191]
230.
Because (34350/255)*17 equals 230
6 0
2 years ago
What system of inequalities is represented by the graph?
Juli2301 [7.4K]
One solution is the answer
6 0
3 years ago
If h(x)=6-x what is the value of (hxh)(10)?
Ghella [55]

Answer:

16

Step-by-step explanation:

h(x) × h(x) = (6 - x)²

(h × h)(10) = (6 - 10)² = (- 4)² = 16

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Linda purchased a used vehicle that depreciates under a straight line method. The initial value of the car is $7000, and the sal
    8·2 answers
  • NEED HELP WHATS THE ANSWERS FOR THESE 2
    9·1 answer
  • Can I get some help plz
    15·1 answer
  • ​Hooke's Law. The distance d when a spring is stretched by a hanging object varies directly as the weight w of the object. If th
    5·1 answer
  • The local grocery store sells different sizes of peanut butter. Find the unit prices for each size container, and then identify
    8·2 answers
  • Place a point on the number line to determine the approximate value of . Round to the nearest tenth
    7·1 answer
  • A truck rental company rents a moving truck for one day by charging $25 plus $0.07per mile. write a linear equation that relates
    10·1 answer
  • Anyone wants to meet with me and help me with my math homework
    13·1 answer
  • I’ve spent too long on this. Pls help!!
    11·2 answers
  • Geometry question, I need help with this.
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!